تحلیل علمی آزمون نظام مهندسی مرداد94

ضمن آرزوی موفقیت برای داوطلبان آزمون نظام مهندسی، با توجه به تغییر سبک سوالات درآزمون نظام مهندسی مرداد94 درادامه به تحلیل علمی این آزمون جهت آشنایی بیشترشما عزیزان می پردازیم:

همانطورکه شرکت کنندگان آزمون مردادمستحضرهستند، ازخرداد ماه 93 سبک سوالات به کلی دگرگون شد ودیگر سوالات همانند دوره های قبلی نبودکه یک هفته مانده به آزمون با مطالعه تست های دو سه دوره اخیر به جلسه آزمون رفته وبه سوالات روتین وکاملا مشابه پاسخ بدهید

از خرداد ماه 93 به بعد سوالات از مراجعی طرح شدکه هیچ منبعی برای آن معرفی نشده واصلا به جز تعداد کمی که شاید به تعداد انگشتان دست باشد از مبحث 13 که رفرنس اصلی آزمون تاسیسات برقی است ونشریه 110، سوالی طرح نمی شود.پس با مطالعه مبحث13 و15 ونشریه دو جلدی110ویاهرکتاب دیگری که به این سبک وبه محوریت منابع فوق باشد، انتظار قبولی داشتن واقعا دورازانتظاراست وبه هیچ وجه ممکن نیست. فعلا در مورد منبع صحبت نمی کنیم ودر مطلب بعدی کاملا در مورد منابع مطالعه بحث خواهیم کرد.

درآزمون مرداد94 چند سوال از آسانسوردوپلکس طرح شده بودکه کاملا داوطلبان را غافلگیرکرد، اگرچه سوالات بسیارساده ای بودند، اما چون جزسوالات جدید بود جزعده کمی قادر به پاسخگویی به آن نشدند.البته عده ای با سواستفاده از این سوالات در فضای مجازی ودر مسنجرهای گوشی های هوشمند شایعه کردند که این سوالات در کتاب فلان مولف بود، در صورتی که این ادعایی کاملا بی اساس بوده وبنده شخصا موضوع را بررسی نمودم ومشخص شد که یک تبلیغ کاملا غیر اخلاقی بیش نبوده است.اما منبع این سوال از کجا بود؟ این سوال از کتاب ویرایش سال87 مبحث15 طرح شده بود، تحت عنوان آسانسورفراخوان گروهی، که در آنجا در حد دو سطردرمورد این سیستم فراخوان صحبت شده است که سیستم دوپلکس هم زیرمجموعه این سیستم فراخوان گروهی است.البته منبع اصلی این سوال از یک کتاب تخصصی آسانسورکه دوره4جلدی می باشد طرح شده بودکه حتی اگرکسی کتاب راهم داشت با وقت کم جلسه امتحان پیداکردن آن واقعا غیرممکن می باشد. لازم به توضیح است این سوالات به همراه سایر اطلاعات تکمیلی واحتمالی به ویرایش سوم کتاب خلاصه روش ها اضافه شده است وجای هیچ نگرانی نیست.

3سوال هم از قدرت قطع کلیدها طرح شده بود که فقط از طریق10 فرمول طلایی وفقط با جایگذاری قابل حل بودندوبدون فرمول ها فکر نکنم کسی توانسته باشد به آنها پاسخ بدهد، مگر عده کمی با تسلط بر شیوه حل تحلیلی وصرف وقت بسیارزیاد.البته این سوال دقیقا سوالی بود که درآزمون تالیفی آنلاین آی نماد قرارداشت وبا اضافه شدن یک موتور وبدون تغییر اعداد طرح شده بود.که می توانید با دانلود فیلم محاسبه اتصال کوتاه باس باروهمچنین آزمون تالیفی آنلاین واقع در سربرگ اصلی سایت مشاهده نمایید(لازم به ذکراست این کاملا اتفاقی بوده وماهیچ ادعایی درمورد سوالات مشابه نداریم) ، سوال 6 آزمون مرداد که در مورد قدرت قطع کلید بود، طراح در اعلام لید اشتباه کرده بود ومهندس رضایی تنها مدرسی بود که به این سوال اعتراض وتا اصلاح آن پیگر بود ونهایتا طراح پی به اشتباه خود برده وکلید اصلاح گردید.

دانلودفیلم مربوطه

سوالات جدیددیگر مربوط به راندمان ترانس بود که جزوسرفصل های ماشین های الکتریکی2 می باشد که مشابه آن رادوره های قبل نداشتیم، البته یک سوال هم از سهم بارترانس های موازی بود که قبلا نمونه دوترانسه رادرسال های 87 وآبان93 دربین سوالات داشتیم.البته درآزمون آزمایشیتیر94آی نماد سوال سهم باربا3 ترانس موازی به چشم می خورد که سوال شبیه به آن (به صورت اتفاقی وحدسی)درمرداد94 طرح شده بود.

توان الکتروموتورپله برقی که فرمول مربوطه توسط طراح داده شده بود ودرصورت تسلط بر محاسبات تعدادپله ومحاسبه صحیح ارتفاع وتعدادپلکان برقی فقط باجایگذاری قابل حل بود(این سوال هم جزو سوالات جدید آزمون مزداد94 بود)

چندنمودار ومنحنی هم از کنتاکتورهاداشتیم که قبلا مشابه آن طرح نشده بود.اما با وجودسادگی آن، باتوجه به استرس سرجلسه وقت کم اکثرداوطلبان از پاسخ به آن خودداری کرده بودند وبا دیدن منحنی عجیب وغریب سریعا به سوال بعدی رفته بودند(البته باکمی تامل این سوال قابل حل یود اما باید به داوطلبان کاملا حق داد)

سوال روشنایی مشابه سال های قبل بود اما در شارهر لامپ یک تغییر داده شده بود که داوطلب نتواند به سوال پاسخ بدهد واین شگرد طراح جواب داده واکثر داوطلبان ازپاسخ به آن منصرف شده بودند

در مورد مقاومت الکترودنیز سوال جدیدی از راهنمای طرح واجرای تاسیسات برقی(تالیف موسسیان)داشتیم که توضیح متنی کتاب رادرقالب مساله از داوطلب خواسته بود وتعدادزیادی از داوطلبان نتوانسته بودند مقاومت الکترودرا محاسبه کنند(این جزوسوالات نکته دارآزمون می باشد)

برای اینکه استفاده از کلیدواژه مشکل شود سوالات مقررات ملی ومباحث گنگ طرح شده بود ودریک جانیز طراح اشتباه کرده وبا حذف ساختمان بلند(بدلیل مشکل کردن استفاده داوطلب ازکلیدواژه )از سوال باعث شده بود که سوال ایراددارودوگزینه ای بشودکه درقالب اعتراض به دفترمقررات ملی اعلام گردید.

حدود4سوال درمورد تلفات داشتیم که کاملا جدیدبوده وجزوسوالات سخت آزمون مرداد94 می توان ازآنهایادکرد

چکیده تحلیل فوق این است که آزمون به سمت مسائل بیشترمی رود وبدون تسلط برمسائل وفقط بامطالعه سوال های دوره های قبل وتکیه مطالب تئوری قبولی غیرممکن است

با این تفاسیربایدمنابع کمکی آزمون تغییرات اساسی همگام با آزمون داشته وکاملا انعطاف پذیربرای هرسوال احتمالی باشند، وگرنه با این سبک قبولی غیرممکن است(لازم به ذکراست ویرایش سوم کتاب خلاصه روش ها تمامی مواردفوق راشامل شده وجای نگرانی نیست)

جهت مشاوره رایگان آزمون نظام مهندسی با شماره های زیر تماس بگیرید:

مولف و مدرس برق 09129341955 (تماس تلفنی یا تلگرام)

فرم درخواست مشاوره برق

مولف و مدرس معماری 09171847882 (فقط پیام تلگرام یا واتساپ)

منابع آزمون برق

منابع آزمون نظام مهندسی اعم از فیلم و کتاب و ...

منابع معماری

منابع آزمون نظام مهندسی اعم از فیلم و کتاب و ...

کارنامه قبولی

کارنامه های قبولی داوطلبان شرکت کنننده در آزمون

تجربیات شما

انتقادات، تقدیر و نظرات مشتریان قبلی

بسته رایگان

درخواست مشاوره و وبینار آزمون نظام مهندسی برق را رایگان دانلود نمایید

جهت تهیه منابع و کتاب های مورد نیاز به فروشگاه سایت مراجعه نمایید و به صورت انلاین اقدام به سفارش نمایید.

از داخل فروشگاه از منو بالا به تفکیک رشته های مختلف می توانید دسته بندی منابع اعم از طراحی، نظارت و اجرا را ببینید

 

می توانید در واتساپ به شماره 09189102406 در ارتباط باشید.

 

جهت مشاوره با شماره های زیر در واتساپ یا تماس در ارتباط باشید:

رشته برق : 09129341955

رشته معماری : 09171847882

 

از این لینک استفاده نمایید

 
پاسخ تشریحی آمادگی آزمون نظام مهندسی برق
فیلم های نظام مهندسی برق
مدیر ارشد آی نماد

طول مسیر مشترک کابل شبکه با برق

طول مسیر مشترک کابل شبکه با برق
طول مسیر مشترک کابل شبکه با برق طبق مبحث13مقررات ملی ساختمان، طول مسیر مشترک کابل شبکه بدون شیلد با کابل برق 35 متر می باشد. در این فیلم آمادگی آزمون نظام مهندسی برق گفته شده که طول مسیر مشترک کابل شبکه شیلددار با کابل برق بدون محدودیت می باشد و حالات مختلف با جزییات کامل تشریح شده است.

ادامه مطلب »
پاسخ تشریحی آمادگی آزمون نظام مهندسی برق
فیلم های نظام مهندسی برق
مدیر ارشد آی نماد

پاسخ تشریحی آمادگی آزمون نظام مهندسی برق

پاسخ تشریحی آمادگی آزمون نظام مهندسی برق

پاسخ تشریحی آمادگی آزمون نظام مهندسی برق سوالات نظارت شهریور 1401 با موضوع مشخصات قدرت قطع ICU و ICS کلید خودکار که یکی از تست های مفهومی نظام مهندسی می باشد در ویدئو زیر تحلیل و تشریح شده است.

ادامه مطلب »
انواع هادی ها برقدار خنثی حفاظتی هم بندی در آزمون نظام مهندسی برق
کتاب وجزوات آمادگی نظام مهندسی برق
مدیر ارشد آی نماد

انواع هادی ها برقدار خنثی حفاظتی هم بندی در آزمون نظام مهندسی برق

انواع هادی ها برقدار خنثی حفاظتی هم بندی در آزمون نظام مهندسی برق طبق مبحث 13 مقررات ملی ساختمان هر سيم يا هادي ديگري كه با نيت برقدار شدن آن در بهره برداري عادي مورد استفاده قرار مي‌گيرد و شامل هادي خنثي نيز مي‌باشد ولي بطور قراردادي هادي مشترك حفاظتي – خنثي (PEN) را شامل نمي شود.

ادامه مطلب »

12 دیدگاه دربارهٔ «تحلیل علمی آزمون نظام مهندسی مرداد94»

 1. با سلام و خسته نباشید من بعد از ازمون مرداد94 کتاب رو به همراه سی دی از سایتتون خریداری کردم. مهندس برای ویرایش جدید هم باید هزینه پرداخت کنیم. مهندس خبر دارید ازمون بعدی کی برگزار میشه؟

 2. با سلام
  با تشکر از زحمات و راهنمای های جنابعالی برای آزمون بعدی باید چی بخوانیم چون زود جواب را اعلام نمیکنند ولی بلافاصله آزمون بعدی را شروع میکنند این هم طرفند خودشونه …
  راهنمایی بکنید لطفاً

  1. سلام
   اعلام نتایج 2بعد از تاریخ برگزاری آزمون می باشد، که می شود 2 مهر ماه
   در مورد منابع مورد مطالعه ویرایش جدیدکتاب خلاصه روش ها ومباحث مقررات ملی را باید مطالعه کنید، لطفا نمونه فیلم ها وفهرست کتاب را قبل ازتصمیم گیری ملاحظه بفرمایید
   با آرزوی بهترین ها

 3. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهندس رضایی مهندس جواب سوال 26 مگه گزینه یک صحیح نیست ولی تو کارنامه من گزینه 3 رو صحیح زده و نحوه اعتراض به نتایج باید به چه طریقی عمل کنم چون 49 درصد جواب دادم و همین سوال من رو نجات میده ممنونم اگه جواب بدین

 4. با سلام خدمت همه دوستان. تشکر ویژه از مهندس رضایی بخاطر زحمات بی شائبه و کتاب جامعشون. من با خوندن این کتاب تونستم به راحتی قبول بشم تو ازمون مرداد. اگه این کتاب نبود محال ممکن بود بتونم قبو بشم چون واقعا جامع و کامل هستش. بسیار ممنون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا