آزمون نظام مهندسی آی نماد

تغییرات جدید در دیوان عدالت اداری آزمون کارشناس رسمی دادگستری و قوه قضاییه

تغییرات جدید در دیوان عدالت اداری آزمون کارشناس رسمی دادگستری و قوه قضاییه

🔸شعب بدوی دیوان عدالت اداری حذف شدند

تغییرات جدید در دیوان عدالت اداری آزمون کارشناس رسمی دادگستری و قوه قضاییه رئیس دیوان عدالت اداری کشور در گفتگوی ویژه خبری سیمای گلستان گفت : سامانه الکترونیکی ساعد یا رای پیشنهادی در این دیوان به افراد برای طرح دعاوی قضایی خود در مسیر درست مشاوره می دهد.
حکمت علی مظفری افزود: در این مجموعه الکترونیکی تمامی مقررات مربوط به بخش‌های مختلف دیوان، قوانین و بخش نامه‌ها تجمیع شدند و به افراد برای چگونگی طرح دعاوی مرحله به مرحله مشاوره داده می شود.

او ادامه داد: تنظیم کردن خواسته بر اساس مقررات تسریع در رسیدگی را در پی خواهد داشت و سامانه ساعد با در اختیار قراردادن نمونه آرای پیشنهادی مرتبط با هر موضوع و ارائه اطلاعات در مورد قوانین حاکم بر امر  ، چالشها و یا احتمال رد شدن آن  دعوی در آینده را فراهم کرده است.

آقای مظفری همچنین زمان رسیدگی به پرونده‌ها در دیوان عدالت اداری را به طور میانگین در شعب بدوی ۳ ماه و در شعب تجدید نظر یکصد روز اعلام کرد و با اشاره به ابلاغ قانون جدید دیوان عدالت اداری پس از تائید شورای نگهبان گفت: زمان رسیدگی به پرونده‌ها با ابلاغ قانون جدید کاهش خواهد یافت.

او بررسی شکایت افراد از نهاد‌های اجرایی، نهاد‌های عمومی غیر دولتی با جنبه شخصی و همچنین شکایت از نهاد‌ها در رابطه با آئین نامه‌ها و قوانین صادره را از فعالیت‌های دیوان عدالت اداری کشور برشمرد و افزود: معاونت حقوق عامه و معاونت پیشگیری در دیوان نیز در صورتی که از اقدامات دستگاه‌های اجرایی در راستای تضییع حقوق افراد آگاه شود با نشست‌های تخصصی برای اصلاح آن اقدام می‌کند.

حکمت علی مظفری ادامه داد: بر اساس قانون جدید از این پس همه شکایت‌های مربوط به آراء و تصمیمات کمیسیون‌های شبه قضایی مانند کمیسیون ماده ۱۰۰ و کمیسیون‌های حل اختلافات کارگری و مالیاتی، مستقیما به شعب تجدیدنظر ارسال و با حضور سه قاضی رسیدگی و تصمیم قطعی گرفته می‌شود.

وی افزود: در روال فعلی این شکایت‌ها ابتدا در شعب بدوی رسیدگی و سپس به شعب تجدیدنظر ارسال می‌شود که در اصلاحیه قانون با حذف این فرآیند، ۴ تا ۵ ماه مدت رسیدگی‌ها به پرونده‌ها کوتاه‌تر خواهد شد.

وی افزود: یکی دیگر از اقدامات دیوان برای افزایش سرعت احقاق حقوق مردم از دستگاه‌ها، تکلیف دستگاه‌های اجرایی به این است که اگر فردی درخواستی از دستگاه‌ها در حدود صلاحیت آن اداره داشته باشد، دستگاه اجرایی مکلف شده درخواست را بررسی و به صورت مکتوب به شهروندان پاسخ دهد.

رئیس دیوان عدالت اداری همچنین درباره مدیرانی که آرای دیوان را اجرا نمی‌کنند گفت: ماهانه نحوه آرای صادر شده در دستگاه‌ها را رصد می‌کنیم که خوشبختانه بیشتر دستگاه‌ها به تذکرات دیوان توجه می‌کنند، اما اگر مدیری احکام صادر شده را نادیده بگیرد، ابتدا تذکر می‌دهیم و در مرحله بعد، تخلف مدیران رسیدگی و دیوان حکم به انفصال آن مدیر صادر می‌کند.

مظفری افزود: خوشبختانه در قانون جدید دیوان امکان برخورد قاطعانه‌تر با مدیرانی که از اجرای آرا استنکاف می‌کنند فراهم شده است و مدیران مکلفند در همان ماه اول که احکام قطعی صادر شد حکم را اجرا کنند و اگر در اجرا نکردن رای، عذر مدیر، غیرموجه تشخیص داده شود، بلافاصله حکم به انفصال مدیر داده می‌شود.

کارشناس رسمی دادگستری و قوه قضاییه

دانلود رایگان کتاب خلاصه نکات نشریه 110

کاربردها و عملکرد مقاومت های لایه نازک در آزمون نظام مهندسی برق

نظام مهندسی برق و همه چیز درباره‌ آن

ترفندهای قبولی در آزمون نظام مهندسی برق

راز های موفقیت در آزمون نظام مهندسی برق

جهت مشاوره رایگان آزمون نظام مهندسی با شماره های زیر تماس بگیرید

مولف و مدرس برق 09129341955 (تماس تلفنی یا تلگرام)

مولف و مدرس معماری 09171847882 (فقط تلگرام یا واتساپ)

منابع آزمون برق

منابع آزمون نظام مهندسی اعم از فیلم و کتاب و ...

منابع معماری

منابع آزمون نظام مهندسی اعم از فیلم و کتاب و ...

کارنامه قبولی

کارنامه های قبولی داوطلبان شرکت کنننده در آزمون

تجربیات شما

انتقادات، تقدیر و نظرات مشتریان قبلی

بسته رایگان

وبینار آزمون نظام مهندسی برق را رایگان دانلود نمایید

جهت تهیه منابع و کتاب های مورد نیاز به فروشگاه سایت مراجعه نمایید و به صورت انلاین اقدام به سفارش نمایید.

از داخل فروشگاه از منو بالا به تفکیک رشته های مختلف می توانید دسته بندی منابع اعم از طراحی، نظارت و اجرا را ببینید

می توانید در واتساپ به شماره 09189102406 در ارتباط باشید.

جهت مشاوره با شماره های زیر در واتساپ یا تماس در ارتباط باشید:

رشته برق : 09129341955

رشته معماری : 09171847882

از این لینک استفاده نمایید

کلیات مبحث 13 مقررات ملی ساختمان
کتاب وجزوات آمادگی نظام مهندسی برق
مدیر ارشد آی نماد

کلیات مبحث 13 مقررات ملی ساختمان

کلیات مبحث 13 مقررات ملی ساختمان دامنه كاربرد 13-2-1-1 تأسيسات برقی ساختمان‌های مربوط به کاربری‌های زير، كه از سيستم نيروي TN (پيوست شماره 1) استفاده

ادامه مطلب »
تست و تحویل آزمون عملکرد RCD
کتاب وجزوات آمادگی نظام مهندسی برق
مدیر ارشد آی نماد

تست و تحویل آزمون عملکرد RCD

تست و تحویل آزمون عملکرد RCD نحوه تست و تحویل rcd با روش های مختلف در دوره تست و تحویل تاسیسات برقی ساختمان آی نماد

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا