مدیریت زمان در آزمون نظام مهندسی برق 8 نکته تخصصی

مدیریت زمان در آزمون نظام مهندسی برق 8 نکته تخصصی

چگونه زمان خود را در آزمون نظام مهندسی مدیریت کنیم: 8 نکته تخصصی تست های زمان بندی شده می توانند اعصاب خردکن باشند، اما اگر زمان خود را عاقلانه مدیریت کنید، می توانید بهترین امتیاز ممکن را کسب کنید، حتی اگر برای پاسخ به تک تک سوالات وقت نداشته باشید. چند دقیقه بیشتر برای برنامه ریزی از قبل اختصاص دهید تا از زمان خود نهایت استفاده را ببرید و بهترین کار را در امتحان خود انجام دهید. ما نکات و ترفندهایی را برای کمک به موفقیت شما جمع آوری کرده ایم، از نحوه آماده شدن برای آزمون نظام مهندسی گرفته تا نحوه مدیریت زمان سر جلسه آزمون!

1. زمان مورد نیاز برای هر سوال

زمان مورد نیاز برای هر سوال از آزمون نظام مهندسی یک دقیقه به خود فرصت دهید تا زمان آزمون را به تقسیم کنیم، سپس تصمیم بگیرید که برای هر بخش چقدر زمان می‌دهید.

آزمون نظام مهندسی 60 سوال برای هر صلاحیت دارد که زمان های آن نسبت به صلاحیت انتخابی متغیر است

  • به عنوان مثال، اگر مجبور هستید 10 سوال محاسباتی بنویسید با اینکه می توانید به 50 سوال کلیدواژه ای پاسخ دهید، ممکن است بسیاری از زمان خود را در آزمون را به چند گزینه ای اختصاص دهید. فراموش نکنید که در پایان آزمون چند دقیقه به خود فرصت دهید تا پاسخ های خود را مرور کنید!
  • پیشنهاد ما این است سوالاتی که می توانید به آن پاسخ درست دهید را علامت بزنید و برای آخر بگذارید.

2. در طول آزمون مراقب زمان باشید.

بیش از آنچه که برنامه ریزی کرده اید برای هیچ سوال زمان صرف نکنید. می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد که فقط چند دقیقه زمان اضافی برای حل آخرین معادله صرف کنید، اما به یاد داشته باشید که انجام این کار زمان شما را در بخش دیگری کوتاه می‌کند. در عوض، اگر 10دقیقه برای یک سوال در نظر گرفته اید، به محض اینکه این زمان تمام شد، به سوال بعدی بروید. اگر در پایان زمان باقی مانده است یا سوال دیگری را سریعتر از آنچه برنامه ریزی کرده اید به پایان می رسانید، همیشه می توانید به عقب برگردید و کمی بیشتر روی سوال های قبلی کار کنید.

  • اگر متوجه شدید که از زمان برنامه ریزی شده خود عقب مانده اید، روی سؤالات بعدی تمرکز کنید که می توانید به آنها پاسخ دهید.

3. با خواندن تمام سوالات شروع کنید.

چند دقیقه به خود فرصت دهید تا کل سوالات آزمون را مرور کنید و سوالات سخت و راحت را طبقه بندی کنید. به این ترتیب، متوجه خواهید شد که چه در انتظار دارید. قبل از اینکه وارد پاسخگویی شوید، تعداد سؤالات و انواع سؤالاتی که باید به آنها پاسخ دهید را بررسی کنید.

  • در حین انجام این کار، به سوالاتی توجه کنید که مطمئن هستید می توانید به آنها پاسخ دهید. حتی ممکن است بخواهید در کنار اینها علامت بزنید تا بتوانید ابتدا آنها را کامل کنید.

4. ابتدا ساده ترین سوالات را انجام دهید.

با سوالاتی شروع کنید که بیشتر به آن اطمینان دارید. همه سوالات ضریب یکسان دارند شروع کردن با سوالاتی که در آزمون احساس می کنید واقعاً به خوبی درک می کنید بهتر است. این نه تنها اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد، بلکه احتمالاً می توانید سریعتر به سؤالات این بخش پاسخ دهید و برای بخشی که ممکن است لازم باشد کمی بیشتر در مورد آن فکر کنید، زمان بیشتری برای شما باقی می گذارد.

  • این برای تست های کلیدواژه ای است. اگر ابتدا سؤالات آسان را انجام دهید، به احتمال زیاد زمان بیشتری برای پاسخ به سؤالات سخت در آینده خواهید داشت.
  • به‌علاوه، اگر با سخت‌ترین سؤال‌ها شروع کنید، ممکن است وقتتان تمام شود—بنابراین ممکن است سوالات آسان را از دست بدهید که اگر ابتدا آن‌ها را انجام می‌دادید قطعاً درصد بالاتری پاسخ می‌دادید.
نظام مهندسی آی نماد
ابتدا ساده ترین سوالات را انجام دهید.

5. برگردید و روی سخت ترین سوالات کار کنید.

به سوالی که بار اول برای آخر گذاشتید برگردید. هنگامی که به تمام سوالاتی که نسبت به آنها اطمینان دارید رسیدگی کردید، تا جایی که می توانید به سوالات سخت پاسخ دهید. به یاد داشته باشید که برای این کار نیز مراقب زمان خود باشید – اگر واقعاً احساس می‌کنید گیر افتاده‌اید، به سؤال بعدی بروید. در پایان آزمون، اگر هنوز وقت دارید، می توانید به سخت ترین سوالاتی که در مورد آنها مطمئن نیستید نگاهی بیاندازید.

  • فراموش نکنید که بعداً به سؤالات بازگردید! سعی کنید صفحه را به عنوان یادآوری ستاره دار کنید که هنوز باید به آن سوال فکر کنید.

6.از هر زمان اضافی برای بررسی پاسخ های خود استفاده کنید.

خطاها را دوباره بررسی کنید و سعی کنید به سوالاتی که باقی مانده پاسخ دهید.  از هر زمان اضافی برای بررسی تست خود یک بار دیگر استفاده کنید. هر سوالی را که بسیار سخت بود دوباره بررسی کنید و پاسخ های خود را دوباره بخوانید تا خطاها را بررسی کنید.

  • قرار نیست به همه سوالات پاسخ دهید اگر سوالی را بلد نیستید جواب ندهید.

7. به موقع با تمام لوازم خود حاضر شوید.

آزمون کتاب باز است و همه کتاب ها را به ترتیب مباحث و قابلیت دسترسی آماده کنید. مطمئن شوید که دقیقاً می دانید برای هر سوال چه کتابی باید در دست داشته باشید. و کلیدواژه را همیشه در دسترس خود نگه دارید.

%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86 %D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85 %D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C %D8%A8%D8%B1%D9%82 1
به موقع با تمام لوازم خود حاضر شوید.

8. با دقت سوالات را بخوانید

ممکن است طراح سوالات سوالات را نا مفهوم طرح کند. گاهی اوقات، طراح سؤالات را به گونه ای بیان می کند که ممکن است پیچیده یا گیج کننده باشد، مگر اینکه سؤال را با دقت بخوانید. قبل از پاسخ دادن به سؤال، هر کلمه را با دقت بخوانید. اگر خیلی سریع پیش بروید، ممکن است سوال را اشتباه متوجه شوید و به اشتباه پاسخ دهید، بنابراین این واقعا مهم است

  • پاسخ ها را نیز با دقت بخوانید تا پاسخ مناسب را انتخاب کنید.
  • گاهی اوقات، کلمات خاصی در سؤال به شما دچار سردرگمی می کندکه چگونه باید پاسخ دهید. به خصوص به عباراتی مانند “نیست” یا “باشد و نباشد” توجه کنید
مدیریت زمان در آزمون نظام مهندسی برق 8 نکته تخصصی
مدیریت زمان در آزمون نظام مهندسی برق 8 نکته تخصصی
آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی
آزمون نظام مهندسی برق

جهت مشاوره رایگان آزمون نظام مهندسی با شماره های زیر تماس بگیرید:

مولف و مدرس برق 09129341955 (تماس تلفنی یا تلگرام)

فرم درخواست مشاوره برق

مولف و مدرس معماری 09171847882 (فقط پیام تلگرام یا واتساپ)

منابع آزمون برق

منابع آزمون نظام مهندسی اعم از فیلم و کتاب و ...

منابع معماری

منابع آزمون نظام مهندسی اعم از فیلم و کتاب و ...

کارنامه قبولی

کارنامه های قبولی داوطلبان شرکت کنننده در آزمون

تجربیات شما

انتقادات، تقدیر و نظرات مشتریان قبلی

بسته رایگان

جهت درخواست مشاوره و دانلود بسته هدیه رایگان آزمون نظام مهندسی برق عدد 2 را به شماره 90006128 پیامک نمایید

جهت تهیه منابع و کتاب های مورد نیاز به فروشگاه سایت مراجعه نمایید و به صورت انلاین اقدام به سفارش نمایید.

از داخل فروشگاه از منو بالا به تفکیک رشته های مختلف می توانید دسته بندی منابع اعم از طراحی، نظارت و اجرا را ببینید

 

می توانید در واتساپ به شماره 09189102406 در ارتباط باشید.

 

جهت مشاوره با شماره های زیر در واتساپ یا تماس در ارتباط باشید:

رشته برق : 09129341955

رشته معماری : 09171847882

 

از این لینک استفاده نمایید

 
نتایج آزمون نظام مهندسی اردیبهشت 1402 اعلام شد
کتاب وجزوات آمادگی نظام مهندسی برق
مدیر ارشد آی نماد

نتایج آزمون نظام مهندسی اسفند 1402

نتایج آزمون نظام مهندسی مهر 1402 اعلام شد لازم به ذکر است نتایج آزمون‌های موصوف پس از بررسی کامل تمامی درخواست‌های بازنگری به سوالات آزمون ارسالی از سوی شرکت‌کنندگان و..

ادامه مطلب »
وبینار رایگان حل سوالات آزمون نظام مهندسی برق اسفند1402
فیلم های نظام مهندسی برق
مدیر ارشد آی نماد

وبینار رایگان حل سوالات آزمون نظام مهندسی برق اسفند1402

وبینار رایگان حل سوالات آزمون نظام مهندسی برق اسفند1402

 فیلم پاسخ تشریحی سوال 28 آزمون نظام مهندسی طراحی برق اسفند1402 که به عنوان چالشی ترین سوال تاریخ آزمون نظام مهندسی برق می شود نام برد.

ادامه مطلب »
انواع برق گرفتگی کدام هستند؟ سوالات نظام مهندسی برق
کتاب وجزوات آمادگی نظام مهندسی برق
مدیر ارشد آی نماد

انواع برق گرفتگی کدام هستند؟ سوالات نظام مهندسی برق

انواع برق گرفتگی کدام هستند؟ سوالات نظام مهندسی برق پدیده ای است مربوط به آسیب‌های عضلاتی که در نتیجه عبور جریان الکتریکی از بدن انسان یا حیوان به وجود می آید.

ادامه مطلب »
كليد های جداكننده و کلید فیوز در نظام مهندسی تاسیسات برقی
کتاب وجزوات آمادگی نظام مهندسی برق
مدیر ارشد آی نماد

كليد های جداكننده و کلید فیوز در نظام مهندسی تاسیسات برقی

كليد های جداكننده و کلید فیوز در نظام مهندسی تاسیسات برقی كليد جداكننده (ايزولاتور – مجزا كننده) كليد جداكننده زيرِ بار (كليد ايزولاتور زيرِ بار) و کلید فیوز جداکننده

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo
پیمایش به بالا